Wymarzona podróż poślubna

Wymarzona podróż poślubna nie musi kosztować majątku! Wesele, ślubne kreacje oraz wielkie przyjęcie – oto najważniejsze wydatki, z jakimi musi się zmierzyć Młoda Para. Czy urządzenie wspaniałej imprezy weselnej musi oznaczać rezygnację z równie wspaniałej podróży poślubnej? Czy można tanio spędzić pierwsze dni swego małżeństwa w obcym kraju?

Gdzie się wybrać?

Wybór kierunku podróży poślubnej to podstawowa sprawa. Z jednej strony ważne są takie kwestie, jak komfort czy wygoda. Z drugiej strony, Młodym Parom zaleca się unikania zbyt modnych kurortów. Dlaczego? Powody są dwa: wysokie ceny oraz spory ruch, który obdziera podróż poślubną z jej romantycznego charakteru. Warto zatem poszukać miejscowości dobrze zagospodarowanych, a jednocześnie przyciągających kameralną atmosferą. Gdzie warto się wybrać? Chętnie wybierana przez Młode Pary Tunezja przyciąga miejscowością Monastir, Egipt kusi dość kameralnym jeszcze Marsa Alam. Na terenie Dalmacji przyciągają natomiast wyspiarskie miasteczka, jak Stari Grad na wyspie Hvar czy Komiza na wyspie Vis.

Podróż w ratach?

Ślub, wesele i zakupy związane z wyposażeniem własnego mieszkania – z takimi wydatkami muszą się borykać młodzi małżonkowie. Kredyty i pożyczki są dla nich często jedyną możliwością sfinansowania takich wydatków. Warto wiedzieć, że dzięki coraz bardziej popularnym systemom ratalnym można rozłożyć w czasie nie tylko opłaty związane z uroczystością weselną, ale i z podróżą poślubną. Wczasy oraz wycieczki zagraniczne na raty już od pewnego czasu pojawiają się w ofertach znanych organizatorów turystyki. Biuro First Class, którego specjalnością jest tanie latanie oraz sprzedaż biletów lotniczych drogą online, przyciąga wszystkich turystów chcących podróżować bez ograniczeń. Dla Młodych Par, które obarczone są tak licznymi wydatkami, możliwość rozłożenia opłat za podróż do wybranego kurortu bez wątpienia jest wielkim ułatwieniem. To szansa na zorganizowanie wymarzonej podróży poślubnej bez konieczności dodatkowego zadłużania się czy pozbywania resztek oszczędności.

Kiedy załatwić formalności związane z podróżą poślubną?

Formalności związane z takim wyjazdem zwykle odkładane są na sam koniec. Najważniejsze wydają się ślubne stroje i organizacja wesela. Warto jednak poświęcić trochę czasu na załatwienie spraw związanych z wyjazdem po ślubie. Dlaczego? Bo im wcześniej dokonana zostanie rezerwacja biletu lotniczego i miejsca w hotelu, tym niższa będzie cena. Planując podróż z wyprzedzeniem, można też więcej czasu poświęcić na porównywanie ofert poszczególnych kurortów i hoteli. Wymarzona zagraniczna podróż nie musi oznaczać dla Młodej Pary gigantycznych wydatków. Sposobów na jej zorganizowanie w możliwie jak najniższej cenie jest przecież sporo. Wystarczy w porę poszukać ciekawych ofert, by móc zaraz po weselnej imprezie wybrać się w wymarzoną podróż z ukochaną osobą.