W ciąży na wesele: jak się ubrać?

Dla kobiety w zaawansowanej ciąży zaproszenie na wielką uroczystość może okazać się sporym problemem. Nie ze względu na samopoczucie, lecz konieczność znalezienia kreacji łączącej w sobie wygodę i piękny wygląd. Jak zatem panie w ciąży powinny się ubrać na tę okazję?

Idealny strój dla przyszłej mamy

Rosnący brzuszek oraz konieczność zatroszczenia się przede wszystkim o zdrowie i wygodę sprawia, że ciężarne panie mają nieco więcej problemów z wyborem kreacji. Nic dziwnego – w końcu w tym wyjątkowym okresie to zdrowie i dobre samopoczucie stają się najważniejsze. Są jednak okazje, gdy trzeba zatroszczyć się nie tylko o nie, ale i elegancki wygląd. Co mają zrobić te panie, które otrzymały zaproszenie na wesele? Jaka kreacja może im pomóc w połączeniu wygody i pięknego wyglądu?

Przyszła mama i modne inspiracje

W czasie ważnych uroczystości każda kobieta chce się zaprezentować wyjątkowo atrakcyjnie. Przyszłym mamom wielu ciekawych inspiracji w związku z weselną kreacją mogą dostarczyć sukienki podpatrzone na Zalando.pl oraz porady stylistów, których nie brak na internetowych portalach poświęconych modzie. Ponadto szeroki asortyment sukienek wieczorowych, stworzonych z myślą o kobietach w ciąży sprawia, że każda młoda mama może je dopasować zarówno do swych preferencji, jak i tak ważnego w przypadku ciężarnych kobiet obuwia – wygodnego i pozbawionego wysokich obcasów.

Jak dobrać sukienkę na weselne przyjęcie?

Są panie, które w czasie uroczystego spotkania chcą ukryć swój brzuszek pod luźniejszą kreacją, są i takie, które chcą go pięknie wyeksponować. Dla nich najważniejsza staje się sukienka o takim fasonie, który podkreśli linię brzucha. W trosce o wygodę i dobre samopoczucie warto szukać takich sukienek, w których linia talii znajduje się dość wysoko. Praktycznym rozwiązaniem jest też wybór sukienki wykonanej z elastycznego materiału, który dostosowuje się do sylwetki i w żaden sposób nie krępuje ruchów. Warto też starannie dopasować długość sukienki. Na ciężarnych paniach najpiękniej prezentują się sukienki sięgające za kolana. Dla tych kobiet, które w okresie ciąży cierpią z powodu opuchniętych nóg, dobrym rozwiązaniem stają się z kolei długie kreacje. Dzięki nim w prosty sposób można ukryć chwilowe mankamenty urody i wyeksponować te części ciała, które nawet w zaawansowanej ciąży prezentują się wspaniale, jak dekolt, ramiona czy biust.

Współczesna moda wieczorowa coraz chętniej koncentruje się na kreacjach dla przyszłych mam. W efekcie wybór stroju nie tylko wygodnego, ale i atrakcyjnego, przestaje być problemem. Każda kobieta w ciąży może dziś wybrać kreację, która pięknie podkreśli jej krągłości, a jednocześnie zapewni dobre samopoczucie w trakcie uroczystości weselnej.