Sukienka etui - jak ją wybrać na wesele?

Wesele to uroczysta okazja, której rangę podkreślamy ubiorem, fryzurą, makijażem. Krótko mówiąc, trzeba dołożyć starań, by wyglądać elegancko i stosownie do ceremonii. Istnieje duża dowolność strojów, jednak trzeba uważać, żeby zachować pewien umiar. W dniu swego ślubu to panna młoda ma wyglądać najpiękniej, to ona ma przyciągać spojrzenia i wzbudzać podziw gości. W charakterze dyskretnie wytwornego stroju doskonale się sprawdzi sukienka etui. I to zarówno na ceremonię w kościele, jak i podczas przyjęcia oraz tańców.

Sukienka etui – uniwersalna i elegancka

Sukienka etui ma prosty krój. Jest dopasowana do ciała, ma niewielki dekolt i długość do kolan lub tuż przed kolana. Może być z rękawami krótkimi lub długimi albo bez rękawów. Nie jest odcinana w talii, ale od bioder może być lekko rozszerzana. Może posiadać marszczenia w okolicy biustu lub na biodrach, żeby zamaskować drobne mankamenty sylwetki.

Sukienki etui mają charakter uniwersalny. Nadają się na różne okazje. Mogą być strojem codziennym, który po dodaniu biżuterii i szpilek staje się eleganckim strojem wyjściowym. Często zakładamy je na uroczyste okazje, takie jak wesele, jubileusze, święta.

Sukienki etui na SetStyle.pl to doskonały przykład szerokiego wyboru kreacji dla każdej kobiety – bez względu na modowe preferencje.

Sukienka etui – na jaką figurę?

Sukienka etui podkreśla kształt sylwetki, więc chociaż pewne wady figury da się pod nią ukryć, to jednak powinny jej unikać panie z dużą nadwagą. Poza tym każdy typ sylwetki może w takiej sukience wyglądać atrakcyjnie. Jej krój może nadać sylwetce proporcjonalny kształt. Na przykład przy zbyt wąskich ( w stosunku do ramion) biodrach można zastosować lekkie marszczenia, gdy brakuje wcięcia w talii – warto założyć szeroki pasek, szerokie ramiona zamaskuje narzucony szal itp. Cięcia, przeszycia, baskinka, krój dekoltu – to wszystko modeluje sylwetkę.

Zalety sukienki etui

Prosty fason daje dużo możliwości stylizacji. Takie sukienki można nosić jako samodzielny strój albo z żakietem o dowolnej długości, a nawet kardiganem. Panie bardziej awangardowe mogą je kompletować ze spodniami rurkami. Uroczysty charakter stylizacji podkreślą wysokie szpilki.

Skromny fason daje też spore możliwości wyboru dodatków. Do sukienki etui pasuje zarówno skromny łańcuszek na szyi, jak i bardziej okazała biżuteria w rodzaju pokaźnych kolczyków, dużego naszyjnika czy kilku bransolet.

Wielość zastosowań i wszechstronność fasonu to największa zaleta sukienki – etui.

Etui na wesele

Wybierając sukienkę etui na wesele, należy zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny. Warto postawić na naturalne surowce (wełna, bawełna, jedwab), bo wysoka jakość tkaniny daje oczekiwany efekt: klasę i styl.

Na weselu można poszaleć z kolorami. Jedyny zakaz, jaki dotyczy zaproszone panie, to sukienki w kolorze białym. Nie zakładamy ich nawet wówczas, gdy panna młoda zdecydowała się na suknię choćby ecru, błękitną czy czerwoną. Natomiast czarny kolor – jako powszechny w ubiorach wizytowych i wieczorowych – pojawia się już na przyjęciach weselnych i nikt nie kojarzy z nim złowróżbnych przesądów.

Niektóre kreacje, co warto sprawdzić na są kilkukolorowe. Paniom o tęższej sylwetce warto polecić fasony z ciemnymi panelami po bokach, bo optycznie wyszczuplają sylwetkę.

Tak więc, szukając spokojnej kreacji na wesele, warto zdecydować się na sukienkę etui.