Sprawdzone kosmetyki? Najlepsze nawet na wielką okazję

Ślub tuż, tuż, prawie wszystko gotowe, a tobie wydaje się, że masz coraz więcej decyzji do podjęcia? A może sama prowokujesz ten chaos, podczas gdy mogłabyś postawić na sprawdzone rozwiązania?

Wczoraj obejrzałaś setki portfolio fotograficznych. Dzisiaj jeździłaś po salach, w których mogłabyś zorganizować wesele. Nie chcesz nawet pamiętać o dniu, w którym próbowałaś wybrać odpowiednią suknię, buty czy torebkę. Ale to przecież nie koniec twojej udręki. Ba, właściwie ona dopiero się zaczyna. W końcu do wybrania pozostało jeszcze tyle rzeczy... menu, lista gości, muzyka, nie mówiąc już o zwykłych elementach, takich jak twój makijaż czy fryzura.

Nie zawsze trzeba szaleć

Warto jednak pamiętać, że nie zawsze nowe, ekstrawaganckie rozwiązania to właśnie te, których potrzebujesz. W niektórych sferach możesz postawić na to, co radzą ci bardziej doświadczeni w kwestii organizacji ślubu znajomi. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zamiast eksperymentować na własnym wyglądzie, postawiła na kosmetyki czy uczesanie, które już znasz i z którymi dobrze się czujesz.

Wykorzystaj rozwiązania, które przetestowałaś na sobie

Z pewnością opanowałaś już jakiś makijaż na wielkie wyjścia, który wystarczy trochę podrasować. Pamiętaj, że jeśli dodajesz do niego kosmetyki, jakich nigdy wcześniej nie używałaś, musisz koniecznie wcześniej sprawdzić, czy nie reagujesz na nie alergicznie. W końcu nie chciałabyś na własnym ślubie borykać się z wysypką czy niepotrzebnymi zaczerwienieniami. Chociaż na taką okazję można pozwolić sobie na nieco intensywniejszy make-up, warto jednocześnie zadbać, aby nie był on zbyt ciężki i nie spływał z naszej twarzy.

Nie podejmuj radykalnych kroków, których nie da się cofnąć

W tak ważnym momencie nie ma też sensu eksperymentować z takimi produktami, jak choćby farba do włosów. Wybierz coś, co od dawna jest na rynku i co sprawdziłaś sama lub co cieszy się dobrą opinią – na przykład Garnier Color Sensation. Na jakiś czas przed uroczystością nie zmieniaj też kosmetyków do pielęgnacji, zwłaszcza kremów do twarzy.