Nie popełnij gafy, wybierając strój na wesele!

Wybór stroju na wesele to poważne wyzwanie – chociaż w dzisiejszych czasach nie obowiązują już tak sztywne zasady, jak kiedyś, to wciąż łatwo popełnić błąd i zafundować sobie niezłą modową wpadkę. Jak możemy temu zapobiec?

Najważniejsza jest panna młoda

Każda z nas chce zaprezentować się na weselu jak najlepiej – nie ma w tym nic złego. Nie możemy jednak zapominać, że to panna młoda powinna być w centrum uwagi. Nawet jeśli marzy nam się ekstrawagancka kreacja w kolorze fuksji z długim trenem, to lepiej jednak zachować ją na inną okazję. Nie oznacza to oczywiście, że musimy zrezygnować z atrakcyjnego i przyciągającego wzrok wyglądu. Na rynku znajdziemy wiele sukienek na wesele, a także typowych sukienek wizytowych i wieczorowych. Jeśli szukamy modnej eleganckiej sukienki na wesele, doskonałym źródłem inspiracji okazać się może internetowy sklep Sugarfree.

Kolor ma znaczenie

Wybierając sukienkę na wesele, musimy zwrócić uwagę na kolor. Zadbajmy o to, aby nie był podobny do koloru sukni panny młodej – dobrze jest przeprowadzić wcześniej mały wywiad, ponieważ dziś niektóre panny młode decydują się na nieco bardziej ekstrawaganckie kolory niż biel. Z pewnością dość ryzykowne jest zakładanie eleganckiej sukienki w kolorze białym czy ecru. Kontrowersyjna jest także czerń, chociaż w jej przypadku zdania są podzielone – część osób uważa, że klasyczna mała czarna może się na weselu pojawić. Decydując się na takie rozwiązanie, postarajmy się jednak o jasne lub kolorowe dodatki. Dopuszczalne są także inne, nawet dość intensywne kolory, jednak decydując się na nie, unikajmy mocno ekstrawaganckiego fasonu.

Jaki fason wybrać?

Fason powinien być przede wszystkim dopasowany do naszego wieku, charakteru czy figury. Oprócz tego musi również pasować do okazji – jeżeli państwo młodzi zrezygnowali z hucznego wesela na rzecz skromnego przyjęcia w eleganckiej restauracji, wybierzmy sukienkę wizytową czy sukienkę koktajlową w modnym kolorze oraz fasonie podkreślającym atuty naszej sylwetki. Nie najlepszym pomysłem jest z pewnością zbytnie odkrywanie ciała, a zatem bardzo odważne sukienki mini czy sukienki z nazbyt głębokim dekoltem czy całkiem odkrytymi plecami.