Jak wybrać makijaż ślubny?

Każda panna młoda musi zmierzyć się z szeregiem decyzji, których podjęcie wcale nie będzie łatwe. Wybór odpowiedniej sali, ułożenie listy gości, zakup sukienki... A co z fryzurą czy makijażem?

W natłoku przedślubnych obowiązków zawsze znajdą się detale, które z jednej strony są niezwykle istotne, a z drugiej na coś musi zabraknąć czasu. Niestety często są to rzeczy, które dotyczą naszego wyglądu. A przecież żadna panna młoda nie chce, aby na jej ślubie czy weselu w jej prezencji można było znaleźć jakiekolwiek niedociągnięcia. Najważniejsza jest panna młoda.

Wygospodaruj chwilę na dopracowanie wyglądu

Na szczęcie nie są to elementy czasochłonne, więc przy odpowiedniej organizacji czasu z pewnością można zaplanować je tak, aby w naszym wielkim dniu wszystko było na swoim miejscu. Jeśli chodzi o fryzurę, najlepiej po prostu zapisać się do zaufanej osoby, u której wielokrotnie się czesałyśmy. Zamów jedno próbne czesanie, aby przekonać się, jak wygląda to, co sobie wymarzyłaś.

Zdecyduj, kto powinien cię umalować

Więcej niewiadomych może nas czekać w przypadku makijażu. Przecież to nie jest codzienne wyjście do pracy, kiedy wystarczy maznąć twarz podkładem i różem, użyć cienia i tuszu do rzęs oraz pomalować usta błyszczykiem. Przy tym warto zaznaczyć, że jeśli nie macie doświadczenia, jeśli chodzi o wykonywanie odświętnego makijażu, może warto tego dnia zwrócić się o pomoc wizażystki albo przynajmniej poprosić koleżankę, która jest bardziej zorientowana w temacie.

A co, jeśli chcesz malować się sama?

Kiedy zdecydujesz się mimo wszystko sama wykonać makijaż, oczywiście tak czy inaczej musisz go wcześniej zaplanować, a najlepiej sprawdzić, jak prezentuje się w połączeniu z suknią. Na taką okazję możesz wybrać mocno kryjący podkład. Przyda się również dobry rozświetlacz do twarzy. Róż i bronzer, jeśli będziesz ich używać, mogą mieć świecące drobinki.

Bardzo istotna kwestia to makijaż oczu i ust. Najlepiej będzie, jeśli jedną z tych części twarzy podkreślisz mocniej, a druga będzie jedynie uzupełnieniem. Możesz postawić na intensywnie czerwone lub różowe usta. Natomiast jeśli zdecydujesz się wykonać mocniejszy makijaż oczu, świetnie sprawdzą się ciemne, zdecydowane kolory. Pamiętaj o tym, aby zrobić wyraźne, ale nie za grube kreski eyelinerem. Wybierz też sprawdzone tusze do rzęs, np. Maybelline. Ważne, aby nie malować tej części twarzy w pośpiechu. Przecież nie chcesz, aby na twoim ślubie na twoich powiekach odbijała się kredka czy tusz do rzęs.

Życzymy, aby twój wielki dzień był naprawdę wyjątkowy!